Často kladené otázky a odpovědi
k termotranferovému tisku
  (pokračování)

11. Je možné grafiku tisknout i na jiný materiál než na vinylovou fólii?

Ano. Firma Gerber v tomto udělala velký kus práce. Je možné tisknout na magnetickou fólii, reflexní a transluscentní fólii, vyrábět bezpečnostní nálepky a štítky na panely přístrojů. Je možné tisknout okenní a podlahovou grafiku, nažehlovací grafiku na trička, textil, lepenku a jiné standardně nepotisknutelné materiály.

12. Jaký je maximální formát tisku?

Dobrá otázka. Tisk se provádí na perforovaný pás materiálu, dodávaný v rolích délky 9,5 m nebo 45 m. Šíře tisku je 30 cm. Díky dobře vyřešenému software je možné využít funkce "panelování" což umožňuje skládat grafiku nad sebe z pásů 30 cm širokých a dosáhnout tak možnosti velkoplošného digitálního tisku. Je možné grafikou polepit automobil od prahů ke střeše a přes okna jít okenní fólií Gerber Vision. Nebo vyrobit bilboard. Není to nádherné?

13. Co v případě, kdy potřebuji nálepku ve tvaru elipsy?

Žádný problém. Výsledný tvar samolepky je dán ořezem řezacího plotru. Samolepka může býti oříznuta do jakéhokoli tvaru.

14. Je možné zvýšit odolnost tisku proti působení maziv a pohonných hmot nebo proti otěru?

Ano, v takových vyjímečných případech přetiskneme grafiku ochrannou vrstvou Gerber Guard.

15. Jsou u této skvělé technologie i negativa?

Bolestí malonákladového digitálního tisku obecně je skutečnost, že technologie a spotřební materiál jsou nakupovány za "světové ceny". Produkty těchto technologií musí být prodávány za "české ceny". Toto nám neumožňuje poskytovat našim zákazníkům a partnerům lepší finanční podmínky a obecně se zpomaluje návratnost investic.

16. Jaký je rozdíl mezi pojmy transluscentní a transparentní?

Jsou to optické vlastnosti vinylových fólií užívaných v signmakingu. Dalšími možnými charakteristikami jsou vlastnosti reflexní, fosforescenční a fluorescentní.
Transluscentní - světlo propouštějící se schopností světlo rozptýlit. Použití na prosvětlované světelné reklamy. Kvalita fólií se posuzuje podle rovnoměrnosti prostupu světla v celé ploše.
Transparentní - propouštějící světlo bez jeho rozptýlení. Jsou vlastně průhledné. Je skrz ně vidět.
Reflexní - odrážející světlo. Díky struktuře povrchu těchto fólií se světlo odráží zpět směrem ke světelnému zdroji. Setkáváme se s nimi na reklamách kolem silnic a dálnic a v dopravním a bezpečnostním značení.
Fluorescentní - zářící. Zářivé barvy těchto fólií výborně přitahují pozornost. Příkladem použití jsou upoutávky na úpravy cen či krátkodobé reklamní akce v maloobchodech.
Fosforescenční - svítící. Tato fólie se působením světelného zdroje "nabije" a pak teprve je schopna po určitou dobu světlo vydávat. Použití je v systémech bezpečnostního značení na únikových cestách.


Titulní strana   Termotransfer   str.1 Zpět str.2 Vpřed
    Razítka   str.1 Zpět  str.2 Vpřed

[COPELLIA] [REKLAMA] [RAZÍTKA] [DIGITÁLNÍ TISK] [FOTOKALENDÁŘE] [MULTIMEDIA] [DTP STUDIO, TISKÁRNA] [SLUŽBY] [REFERENCE] [ODKAZY] [PARTNEŘI] [TIPY A TRIKY] [NAHREJTE SI] [ČASTÉ OTÁZKY] [ÚVODNÍ STRÁNKA]

© COPELLIA 2005