PŘI VŠEM CO DĚLÁME SE STÁLE UČÍME
Při výměně tiskového štočku samonamáčecího razítka doporučujeme výměnu barvícího polštářku. Důvodem je špatná kvalita otisku nového štočku, která je způsobena protlačením reliéfu původního štočku do barvícího polštářku. Ten pak nerovnoměrně nanáší barvu na nový štoček, který dává nerovnoměrný otisk. Chyba není v novém štočku, ale v barvícím polštářku.

Jakákoli nečistota pod nalepenou samolepící fólií je příčinou nevzhledných nerovností na hladké ploše povrchu fólie. Doporučujeme věnovat pozornost řádnému očištění a odmaštění plochy před aplikací samolepící grafiky.

Samolepící grafiku na přenosné fólii nalepte na připravený povrch z jedné strany na druhou nebo od středu k okrajům. Vyhnete se tak vzniku bublin nebo zvrásnění.

Grafiku větší plochy doporučujeme lepit mokrou cestou. Použijeme aplikační roztok, kterým nastříkáme určené místo, případně lepivou stranu samolepky a nalepíme. Pokud je to potřebné můžeme se samolepkou po ploše hýbat a lépe umístit do správné polohy. Přebytečný roztok vytlačíme stěrkou nebo gumovým válečkem. Takto nalepená samolepka by měla alespoň 24 hod. v klidu vysychat. Pozn.: Aplikační kapalinu je možné nahradit vodou do které přidáme malé množství nepěnivého saponátu.

Odstranit nalepené samolepící fólie z karosérie automobilu nebo výlohy bývá velmi pracné. Je zde nebezpečí poškození laku nebo poškrábání skla. Odlepování fólií si usnadníme jejím nahříváním vysoušečem na vlasy nebo horkovzdušnou pistolí.

 

 


[COPELLIA] [REKLAMA] [RAZÍTKA] [DIGITÁLNÍ TISK] [FOTOKALENDÁŘE] [MULTIMEDIA] [DTP STUDIO, TISKÁRNA] [SLUŽBY] [REFERENCE] [ODKAZY] [PARTNEŘI] [TIPY A TRIKY] [NAHREJTE SI] [ČASTÉ OTÁZKY] [ÚVODNÍ STRÁNKA]

© COPELLIA 2005