NA DOBRÉ OTÁZKY RÁDI ODPOVÍDÁME
 
Často kladené otázky a odpovědi
k termotranferovému tisku

1. Je termotransferový tisk opravdu trvanlivý?

Trvanlivost vytištěné grafiky je dána principem tisku. Výrobce tiskárny a dodavatel barvících resinových pásek, americká firma GERBER, udává trvanlivost vytištěné grafiky na 3-5 let ve venkovním prostředí bez dodatečné laminace. Pro extremně namáhané aplikace je možné grafiku fixovat proti otěru, olejům a benzinu, zvýšenému UV namáhání ochrannou vrstvou Gerber Guard. Termotransferem tištěná grafika má své hlavní využití na dopravních prostředcích, venkovních reklamách ale také ve výstavnictví a mnoha odvětvích průmyslu.

2. Jak orientačně stanovit cenu samolepky?

Cena se skládá ze dvou položek. První je pevná 500 Kč za počítačové zpracování. Druhá se odvíjí od plochy samolepky. Cena jednoho cm2 první barvy činí 15 hal. Za každou další barvu účtujeme 5 hal. za cm2. Celková cena zakázky je dána součtem obou těchto cen. Příklad 1 - Potřebuji 200 ks samolepek rozměru 5x7 cm tištěné třemi barvami.Cena zakázky bude 500+200x5x7x0,25 = 2 250 Kč. Cena za jeden kus činí 2250/200 = 11,25 Kč. Příklad 2 - Potřebuji 2 ks samolepek tištěné barvotiskem (CMYK) rozměru 30x80 cm. Cena zakázky bude 500+2x30x80x0,30 = 1 940 Kč. Cena za jeden kus činí 1940/2 = 970 Kč. Zmíněné stanovení ceny je pouze orientační a je proto vhodné požádat firmu Copellia o samozřejmě bezplatné zpracování cenové nabídky pro každou jednotlivou zakázku.

3. Jak závisí cena samolepky na počtu kusů?

Cena samolepky je dána zejména spotřebou materiálu, tj samolepící fólií (nebo alternativního materiálu) a spotřebou barvících pásek. Proto je cena závislá hlavně na potištěné ploše. Na cenu má počet kusů vliv pouze minimální. Rozhodující pro stanovení ceny je potištěná plocha.

4. Do jakého počtu kusů je tisk termotransferem ekonomický ve srovnání se sítotiskem

Orientačně do 500 ks. Je ovšem vhodné provést propočet a následné cenové srovnání. Ovšem srovnávat termotransfer se sítotiskem je scestné. Náklady na 20 000 ks samolepek číslované číselnou řadou by u sítotisku byly několikanásobně dražší než termotransferem. Každá z těchto technologií má jiné uplatnění. Přiznejme však, že obě technologie mohou vyrobit shodné výrobky - samolepky.

5. Je možné vytisknout sérii shodných samolepek číslovaných číselnou řadou?

Ano, je to možné. Číslování může začínat od libovolného čísla s nastavitelným krokem. Je dokonce možné tisknout na samolepky texty z databáze.

6. Spolupracuje ovládací software s jinými grafickými programy?

Ano, prostřednictvím exportních filtrů lze importovat vektorová i rastrová data. Jsou to formáty např. Adobe Ilustrátor, EPS, HPGL nebo BMP, TIFF, JPEG a další.

7. Existuje řídící software i pro platformu MAC?

Ne. Je však k dispozici zásuvný modul pro Adobe Ilustrátor, který umožní připravenou grafiku v ilustrátoru uložit jako datový soubor Composeru (*.plt ).

8. V jaké formě si mohu připravit grafiku k tisku GERBER EDGE ve vlastním DTP studiu?

Vektorovou grafiku lze připravit v Adobe Ilustrator nebo v CorelDRAW, bitmapovou grafiku v Adobe Photoshop nebo Corel Photopaint, ale i v jiných grafických programech. Je dobré si pro daný záměr vyžádat konzultaci zdarma s našim odborníkem a ušetřit případnou zbytečnou práci na obou stranách.

9. Na jakém datovém mediu mohu předat grafická data připravená v elektronické formě?

Elektronická pošta, disketa 3,5" 1.44 Mb, ZIP 100 Mb.

10. Jaké jsou dodací lhůty k vytištění grafiky

Podle dohody - třeba na počkání, mnoho zákazníků to vyžaduje. Přivezou připravenou grafiku, kterou ihned tiskneme. Než vypijí nabídnutou kávu je tisk hotov. Běžně zakázky realizujeme do 7 dnů.


Titulní strana   Termotransfer   str.1 Zpět str.2 Vpřed
    Razítka   str.1 Zpět  str.2 Vpřed

[COPELLIA] [REKLAMA] [RAZÍTKA] [DIGITÁLNÍ TISK] [FOTOKALENDÁŘE] [MULTIMEDIA] [DTP STUDIO, TISKÁRNA] [SLUŽBY] [REFERENCE] [ODKAZY] [PARTNEŘI] [TIPY A TRIKY] [NAHREJTE SI] [ČASTÉ OTÁZKY] [ÚVODNÍ STRÁNKA]

© COPELLIA 2005