Termotransferový tisk  
Princip termotransferového tisku je založen na přímém přenosu barviva z barvicí pásky za tepla a pod tlakem na vinylovou nebo speciální fólii a nachází v reklamě stále širší uplatnění. Barvivo je přenášeno pomocí tiskové hlavy, která jej doslova zažehlí do povrchu fólie.
Výsledkem jsou kvalitní výstupy odolné proti UV záření, vodě, povětrnostním vlivům a mechanickému poškození. Jsou určeny zejména pro použití ve venkovním prostředí bez dodatečných úprav např. laminací.
 

 

GERBER EDGE - termotransferová tiskárna  
Představuje alternativu k používanému sítotisku nebo vyřezávacím plotrům. Je vyvinuta pro potisk fólií šíře 380 mm. Šířka tisku je 300 mm, ale díky možnosti panelování pomocí software Graphix Advantage Premier je prakticky neomezená. Plnobarevnou grafiku můžeme tisknout soutiskem čtyř barev systému CMYK nebo pomocí mnoha přímých barev včetně barev transparentních a kovově stříbrné či kovově zlaté.
Gerber edge tiskne také pomocí termotransferového papíru na textil. Mezi materiály které lze přímo potisknout patří např. magnetické, holografické, fluorescenční, reflexní, metalické i polyesterové samolepící fólie nebo polykarbonátové materiály LexEDGE pro potisk ovládacích panelů. Pro okenní grafiku je určena jednostranně průhledná fólie GerberVision a pro podlahovou grafiku materiál FloorMinders. Nálepky, znaky, jmenovky nebo série identifikačních štítků čísluje číselnou řadou.
Barevné separace a rastrování probíhají v počítači čímž odpadá předtisková příprava, výroba filmů a sít. Tisk probíhá přímo z počítače do tiskárny a lze tedy s výhodou tisknout grafiku v malých nákladech nebo i jako jednotlivé kusy. Rychlost tisku jedné barvy je přibližně 0,5 m za minutu bez ohledu na složitost grafiky.
Při použití barvících náplní GerberColor mají výstupy na běžných samolepících fóliích tří let v exteriéru bez dodatečné laminace. Pro zvlášť náročné aplikace je možné vytištěnou grafiku překrýt ochrannou vrstvou GerberGuard.
Systém vyniká vysokou rychlostí, širokou paletou podkladových materiálů, možnostmi výběru nejvhodnějšího typu rastrování včetně GerberTone pro fotorealistický tisk.
Umožňuje tisknout jak vektorovou tak bitmapovou plnobarevnou grafiku a tak spolupracovat s grafickými studii na realizaci zakázek.
 

 

GERBER EDGE A ŘEZACÍ PLOTR  
Při výrobě samolepek je důležité umět dát výtisku požadovaný tvar. Tento požadavek zajišťuje řezací plotr, který je součástí technologie termotransferového tisku. Proto netřeba vyrábět předsekové raznice. Plotr provede ořez samolepky do žádaného tvaru podle připravené ořezové křivky.
Přesné spasování tisku a ořezu umožňuje ořezová značka. Ta je aicky generována a tištěna grafickým programem Graphix Advantage.
 

 

GRAPHIX ADVANTAGE PREMIER  
Graphix Advantage je balík grafických a řídících programů zabezpečujících vytváření požadované grafiky a bezchybné řízení připojených periferních zařízení.
Významnou součástí Graphix Advantafe je Composer. Je to grafické prostředí, ve kterém se motiv navrhne a připraví pro tisk a ořez. Svými exportními a importními filtry je schopem komunikovat s jinými běžnými grafickými programy jako jsou Adobe IlustrátorT, CorelDRAWT, Adobe PhotoshopT nebo prostřednictvím standardních vektorových (Encapsulated PostScript *.EPS, Adobe Ilustrator *.AI, HPGL *.PRN, AutoCAD *.DXF, Gerber Artwork *.GAD) a bitmapových (Windows Bitmap *.BMP, Z Soft PCX *.PCX, TIFF *.TIF, Kodak Photo CD * .PCD, GIF *.GIF, TRAGA *.TGA, Windows Metafiles *.WMF, JPEG *.JPG, Word Perfect Raster *.WPR, PICT *.PCT) grafických formátů
 

[COPELLIA] [REKLAMA] [RAZÍTKA] [DIGITÁLNÍ TISK] [FOTOKALENDÁŘE] [MULTIMEDIA] [DTP STUDIO, TISKÁRNA] [SLUŽBY] [REFERENCE] [ODKAZY] [PARTNEŘI] [TIPY A TRIKY] [NAHREJTE SI] [ČASTÉ OTÁZKY] [ÚVODNÍ STRÁNKA]

© COPELLIA 2005