Některé zajímavé materály určené pro potisk termotransferem  
3M Scotchcal™ Series 220 Premium a serie 220 Metalic film
Speciálně vyvinuté fólie pro optimální tisk, řezání, začišťování a přenášení. Tento materiál odolá běžným povětrnostním podmínkám. Jsou známy vynikajícími vlastnostmi na rozmanitých podkladech, série 220 je běžně k dostání ve více než stovce matných, lesklých a metalických barevných odstínech.

3M FloorMinders™
Vynikající otěruvzdorný samolepící materiál pro výrobu a tisk nášlapné podlahové grafiky. Skvělý reklamní nosič do nákupních středisek a supermarketů, obchodních domů a prodejen. Všude tam, kde je vysoký počet návštěvníků jenž má být reklamou osloven. Vhodné též jako bezpečnostní značení na podlahy.
3M Scotchlite™ Series 280 a 280i Reflective sheeting
Reflexní fólie vhodná na bezpečnostní značení a dopravní značky, označování lodí a silničních dopravních prostředků či komerční značení, která musí být bleskově a nepřetržitě rozpoznatelná. Odráží světelné paprsky. Nasvětlená grafika ve tmě svítí.

3M Scotchcal™ Luminous Film
Profesionální třída ve fotoluminiscenčních materiálech. Jeho použití je zejména v bezpečnostním a nouzovém značení prostor bez přístupu denního světla. Při výpadku osvětlení vyzařuje po dobu 6 hodin. K opětné akumulaci světelné energie postačí 3 minuty. Příkladem může být vyznačení únikové cesty.
3M Scotchcal™ Series 230 Transluscent Film
Světelné panely a prosvětlované reklamy, okenní grafika a markýzy vyrobené z tohoto materiálu vypadají nádherně a kontrastně v prostupujícím i odraženém světle, venku i uvnitř, ve dne i v noci. Je známá pro svoji barevnou rovnoměrnost a hustotu a snížený lesk eliminující odlesky. Série 230 je k dostání v 50 barvách.
3M Scotchcal™ Series 210 Fluorescent Specialty Film
Vytváří grafiku, která upoutá oči a kterou nelze přehlédnout za normálního i slabého světla v podmínkách maloobchodu, prodejních displejů, reklam, plakátů a bezpečnostního značení. Tento materiál patří mezi nejodolnější fluorescentní fólie na trhu. Běžně k dostání v 6 barvách.
3M Controltac™ Series 180 Premium Color Film
Tato lesklá fólie je určena k aplikacím velkoplošné grafiky, k aplikacím na zvlněný povrch (karosérie automobilů - přechody přes blatníky, dveře, okna), na nýtované plochy. Jednoduché umístění aplikace, repozice pokud je nutné a lepení pomocí stěrky. Tato unikátní tlakem aktivovaná fólie vytváří trvalé spojení s podkladem odolný povětrnostním vlivům a zacházení. K dostání v 9 barvách.

Gerber Vision™ Window Film
Zajímavý perforovaný materiál pro okenní grafiku byl vyvinut firmou 3M dle zadání firmy Gerber na základě vzrůstajících požadavků na aplikace jednostranného typu. Skvělé na výkladní skříně, okna dopravních prostředků nebo čiré podklady reklamních displejů.
Gerber InstaChange™ Removable Vinyl Film
Odstranitelný inovovaný materiál od 3M poskytuje možnost řešení tam, kde je požadována silná lepivost. Nyní můžeme snadněji grafiku odstranit nebo vyměnit za jinou. Umožňuje v průběhu dvou let fólii jednoduše odstranit nebo nahradit aniž by na povrchu zůstaly zbytky lepidla.
3M Panaflex™ Series 645 Scrimless Sign Face
Tento pružný transluscentní podklad je potisknutelný termotransferem. Je k dostání v bílé matné barvě a může být použit k prosvětlení nebo jako transparent.
3M ScotchCal Series 210 Deluxe Silver Vinyl
Vhodný na venkovní použití, zrcadlově lesklý design. Pro reklamy, dopravní prostředky, okenní grafiku a výstavní displeje. To jsou jen některé aplikace pro které je tento materiál navržen.
LexEdge™ II
Opět nově vyvinutý polykarbonátový materiál je ideální pro podpovrchovou grafiku jako jsou jmenovky, orientační systémy, ovládací panely, membránové klávesnice, vzorky, prodejní displeje či architektonické značení.
3M Label Material 7777
Použití tohoto polypropylénového materiálu odolného proti roztržení je k ekonomickému interierovému značení na tuhé a středně tuhé povrchy. Bílá barva.

Gerber Security Label Stock
Pečetící fólie všude tam, kde hrozí neodborný zásah do chráněného zařízení. Pokud je pečetící nálepka odstraněna již nelze opětovně použít a na ploše pod odstraněnou samolepkou se objeví slova VOID.
Brushed Gold and Brushed Silver Polyester Materials
Vyžadujeme-li kovový vzhled komerčního nebo průmyslového interiérového značení, výstavní grafiky, identifikačních cedulí včetně jmenovek a firemních označení, použijeme tento působivý polyesterový materiál, který dává vysoce profesionální výsledky.

Magnetické folie GerberMag™ a GerberAutomag™
Výhradně bílé matné magnetické materiály pro tisk přímými nebo CMYKovými barvami, potřebné tvary řezné plotrem. Jsou určeny pro rychlé, ekonomické a plnobarevné magnetické grafické aplikace, krátkodobé periodické akce, označení regálů ve skladech, které jsou snadno umistitelné na kovové povrchy. Automag je materiál vyvinutý pro aplikace na dopravní prostředky, dočasné reklamy a předepsaná označení.
Static Cling
Tento speciální materiál neobsahuje lepidlo. Fólie přilne na hladký neporézní povrch pomocí statické elektřiny a vakua. Oblíbené na obrazovky televizorů, skla automobilů v autosalonech, aktuální slevy na výlohy a podobně.

Heat Transfer Paper
K výrobě nažehlovacích motivů na trička, oděvy a textilie a textilní předměty.
  Technické a obchodní informace, způsoby použití těchto materiálů nebo marketingové tipy rádi poskytneme všem zájemcům. copellia@copellia.cz

[COPELLIA] [REKLAMA] [RAZÍTKA] [DIGITÁLNÍ TISK] [FOTOKALENDÁŘE] [MULTIMEDIA] [DTP STUDIO, TISKÁRNA] [SLUŽBY] [REFERENCE] [ODKAZY] [PARTNEŘI] [TIPY A TRIKY] [NAHREJTE SI] [ČASTÉ OTÁZKY] [ÚVODNÍ STRÁNKA]

© COPELLIA 2005